GRUPY PARAFIALNE

"Osoba ludzka potrzebuje życia społecznego. Nie jest ono dla niej czymś dodanym, lecz jest wymaganiem jej natury. Przez wymianę z innymi, wzajemną słuzbe i dialog z braćmi człowiek rozwija swoje możliwości; w ten sposób odpowiada na swoje powołanie."

Katechizm Kościoła Katolickiego, 1878

 

AKCJA KATOLICKA

PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI KATOLICKIEJ

Opiekun duchowy - Ks. Antoni Skutnik

Prezes - Jacek Wiktorko

     Jeżeli jesteś człowiekiem wierzącym i pełnym energii - chcesz zrobić więcej dla kościoła niż inni, przychodz na spotkania formacyjne w pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej po godzinie 18.00.

     Jednak musisz zaakceptować jeden warunek: Nie reformuj Ewangelii i Magisterium Kościoła. To one reformują nas. Czekamy na Ciebie.

Spotkania foromacyjne:

          - pierwszy piątek miesiąca po Mszy Św. o godz.18.00BIAŁA PROCESJA

     Procesja, to swoisty sposób oddania hołdu Chrystusowi Eucharystycznemu, to pochód modlitewny. Procesja, to publiczne oddanie hołdu Bogu - naszemu Stwórcy. Jest to też radosne wyznanie naszej wiary, wyrażenie podziękowania za łaski otrzymane, to prośba o przebłaganie. 

W historii różnych kultur przedchrześcijańskich spotykane były procesje: w Babilonii, w Egipcie, Rzymie czy też w Grecji. Księga Pisma Św. Starego Testamentu, zwana Królewską, wspomina jak Dawid przenosił procesjonalnie Arkę Przymierza i tańczył przed nią radośnie.

W Kościele katolickim znane są procesje już w IV wieku w Rzymie do kościołów stacyjnych. Obecnie w każdej parafii istnieje Biała Procesja. Biała Procesja - to wizytówka całej parafii, a biorący udział w procesji - to wizytówka rodziny katolickiej. 

Biała Procesja w naszej parafii służy Panu Jezusowi począwszy od Święta Wielkanocy, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 9.15, w oktawie Bożego Ciała, przez miesiące letnie; od jesieni, przez całą zimę Biała Procesja nie bierze udziału. Opiekunem Białej procesji jest w naszej parafii Ks. Antoni Skutnik.PARAFIALNY ODDZIAŁ CARITAS


     Oddział Caritas przy naszej parafii to sześciu wolontariuszy na czele z moderatorem księdzem Franciszkiem Walenciejem. Punkt przyjęć czynny jest w każdy czwartek (oprócz świąt kościelnych) w godz. 16.00 - 17.45.

W każdy czwartek wydajemy ubogim odzież i obuwie będące darami naszych parafian i ludzi, którym nie obojętny jest los bliźnich. Prowadzimy zbiórkę podręczników szkolnych z jakich korzystają dzieci objęte naszą pomocą. W miarę naszych możliwości organizujemy wyjazdy na kolonie letnie dzieciom z rodzin ubogich. W zależności od posiadanych funduszy, w sytuacjach krytycznych wydajemy talony żywnościowe (wartości 20 zł) - za które w wydzielonych sklepach można kupić produkty żywnościowe. Kilka razy w roku kwestujemy na rzecz ubogich, a pieniądze zebrane przekazujemy do 4 szkół z terenu naszej parafii - na obiady dzieciom z ubogich rodzin. Naturalnie bierzemy także udział we wszystkich akcjach organizowanych przez Caritas Archidiecezji Białostockiej i Caritas Polska.KÓŁKA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Opiekun duchowy - ks. Krzysztof Rogożyński

     Bractwo liczy ok. 150 osób. W różnym wieku. Chcemy się modlić w różnych intencjach i potrzebach. Chcemy być jedną rozmodloną rodziną.
Lubisz się modlić? Przyjdz na spotkanie.

Spotkania: - pierwsza niedziela miesiąca - godz.8.00 Msza Św., konferencja i różaniec

ZAKŁADAMY KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA MĘŻCZYZN. Zgłoś się.Rycerstwo Niepokalanej

Rycerstwo Niepokalanej jest stowarzyszeniem, którego istotą jest osobiste oddanie się Maryi Niepokalanej.
Ma ono cel apostolski - pogłębienie świadomego i odpowiedzialnego życia chrześcijańskiego, nawrócenie i uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej.
Opiekun duchowy - ks. Krzysztof Rogożyński

SALEZJAŃSKI RUCH EWANGELIZACYJNY - SARUEL     Jestesmy lokalną wspólnotą Salezjańskiego Ruchu Ewangelizacyjnego istniejącego od dziesięciu lat. Spotykamuy się co tydzień w niedzielę o godz. 17.00 pod wieżą kościoła św. Jadwigi Królowej. Jest nas ok 50 stałych członków + sympatycy i zapraszani goście. Każde spotkanie to modlitwa, granie i śpiewanie, są też konferencję i grópki dzielenia. Kilka razy w roku uczestniczymy w rekolekcjach. Największe odbywają sie latem w Różanymstoku, gdzie spotyka się młodzież z całej Polski. Mamy także własną grupę na pieszej pielgrzymce do Rózanegostoku, gdzie towarzyszą nam księza Salezjanie opiekunowie wspólnoty. Na nasze cotygodniowe spotkania, pielgrzymkę i rekolekcje zapraszamy każdego (od 16 lat), kto chce doświadczyć obecności Ducha Świętego, poczuć radość z modlitwy oraz poznać wspólnych ludzi. Więcej na www.bialystok.saruel.pl


Opiekun duchowy - ks. Tadeusz Rutkowski

SŁUŻBA LITURGICZNA - MINISTRANCIProwadzi - ks. Wojciech Dąbrowski

     Centrum życia każdej parafii stanowi Eucharystia. Miejscem jej przeżywania jest kościół. Przy kościele zawsze gromadzi się służba liturgiczna. Do niej należą ministranci.

     Przy naszej parafii grono ministrantów istnieje od 1984 r. (rok założenia parafii). Obecnie liczy ono 60 chłopców, którzy biorą czynny udział w posłudze liturgicznej. 

     Wszyscy ministranci objęci są programem formacyjnym, który najogólniej można by streścić słowami: Wychowanie przez liturgię. Jest to program dziesięcioletni, w trakcie którego zdobywa się kolejne stopnie: choralisty, ministranta światła, ministranta księgi, ministranta ołtarza, ceremoniarza i lektora. Każda grupa ma swoje spotkanie formacyjne raz w tygodniu ze swoim animatorem, a cała wspólnota gromadzi się raz miesiącu.

     Młodsze grupy spotykajš się w sobotę przed południem.      Zapraszamy wszystkich chłopców począwszy od trzeciej klasy szkoły podstawowej do naszej wspólnoty.


ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM - "BETLEJEM"     Parafialna grupa Odnowy w Duchu Świętym "Betlejem" działa nieprzerwanie od 1993 roku. Nad formacją grupy czuwa ksiądz Stanisław Wojtach. Uczestnicy grupy modlitewnej "Betlejem" spotykają się na Mszach Św. 

     W każdy czwartek o godz. 18.00. bezpośrednio po Mszy Św. Grupa spotyka się na wspólnej modlitwie i rozważaniu Pisma Świętego. W spotkaniach uczestniczy od 30 do 50 osób o dużej rozpiętości wiekowej(od18 do 60lat) i różnorodnych zawodach. Osoby te łączy pragnienie poszukiwania Boga, doświadczenia miłości Bożej, pogłębianie wiary w obecność Boga w ich życiu. 

     Uczestnicy ruchu Odnowy w Duchu Świętym uczą się wsłuchiwać w to co mówi Bóg poprzez Ewangelię, nauczanie Kościoła, Św., przez drugiego człowieka, a także przez okoliczności i zdarzenia. Przyjmują Jezusa Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela i ciągle ponawiają zawierzenie Bogu swojej osoby, swojego życia, swoich planów i pragnień swoich bliskich.Opiekun duchowy - ks. Antoni Skutnik

RUCH RODZIN NAZARETAŃSKICH

Prowadzi - ks. Krzysztof Rogożyński

Spotkania ogólne:

    - każdy wtorek miesiąca godz. 18.00 Msza Św. i Adoracja Najświętszego Sakrametu oraz konferencja.

Istnieje kilka grup formacyjnych. Spotkania cotygodniowe.STRAŻ HONOROWA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Przewodniczący - animator Pan Gabriel Parafian

Spotkania: - Msza Św. w pierwszy piatek miesiaca o godz.18.00STRAŻ HONOROWA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA MARYJI

Przewodniczący - animator Pan Gabriel Parafian

Spotkania: - Msza Św. w pierwszą sobotę miesiaca o godz.07.00WSPÓLNOTA KRWI CHRYSTUSA

Przewodniczący - animator Pan Gabriel Parafian

Spotkania: - w domach prywatnychWSPÓLNOTA ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
I KRÓLOWEJ POKOJU

Spotkania: - Adoracja Najświetszego sakrametu w każdą środę o godz. 17.00
KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA

Przewodniczący - animator Pan Gabriel Parafian

Opiekun duchowy - ks. Wojciech Dąbrowski

Spotkania: - Msza i spotkanie Św. w pierwszy wtorek miesišca o godz.18.00
KALENDARZ
Dziś jest Poniedziałek,
18 Marca, 2019 roku.

Do końca roku zostało
 289 dni.

Imieniny obchodzą:
Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl, Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator,


RADIO

Chrześcijańska muzyka  z radia on-line!

 

 

 


Copyright © 2002-2009 PARAFIA p.w. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

strona wygenerowana w 0.016 s.