WŁOCHY      

Pielgrzymka do Grobu św. Jana Pawła II, św.Rity, Ojca Pio ,ks.Dolindo i Ojca Matteo

15-25 sierpnia 2018 roku

Trasa: Białystok –Velehrad – Wiedeń - Wenecja - Asyż – Cascia - Rzym -  San Giovanni Rotondo - Neapol – Pietrelcinia - Monte San Angelo - Serracapriola – Padwa - Częstochowa - Białystok

 

PROGRAM

I Dzień (środa 15.08): godz. 6.00 Msza Św. w kościele św. Jadwigi, przejazd przez Polskę i Czechy. Nawiedzenie Katedry NMP w Velehradzie, modlitwa przy Krzyżu Papieskim. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w okolicach granicy austriackiej.

II Dzień (czwartek 16.08): śniadanie, przekroczenie granicy austriackiej. Msza Święta w Kościele św. Józefa na Kahlenbergu. Przekroczenie granicy włoskiej w Tarvisio, przejazd przez Alpy. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Padwy.

III Dzień (piątek17.08): śniadanie, przybycie do Wenecji, Msza Święta w Bazylikce św.Marka ,zwiedzanie – Plac św.Marka, Ponte Rialto, Pałac Dodżów (z zewnątrz), Most Westchnień.  Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Asyżu.

Dzień IV (sobota 18.08):śniadanie, modlitwa przy grobie św.Franciszka i św.Klary w Asyżu. przejazd do Cascia ,nawiedzenie kościoła w którym spoczywa nienaruszone ciało św.Rity oraz klasztoru w którym spędziła ostatnie lata swego życia.Kolacja i nocleg w hotelu w Rzymie.

Dzień V (niedziela 19.08): śniadanie, Anioł Pański z Ojcem Św. Franciszkiem. Msza Święta w Watykanie. Zwiedzanie Rzymu - Bazylika św. Piotra, Panteon, Fontanna Trevi, Most Anioła, Piazza Navona. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień VI (poniedziałek 20.08): śniadanie, nawiedzenie Bazylik Rzymskich - św. Pawła, św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Forum Romanum, Kapitol, Coloseum. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień VII (wtorek 21.08): śniadanie, przejazd do Neapolu – nawiedzenie Katedry św.Januarego, Msza Święta  przy grobie O. Dolindo Ruotolo. Wizyta w domu rodzinnym Ojca Pio w Pietrelcinie. Kolacja i nocleg  w San Giovanni Rotondo.

Dzień VIII (środa22.08): Nawiedzenie miejsc związanych z działalnoscią Ojca Pio - Sanktuarium Santa Maria Delle Grazie, grób i cela Ojca Pio. Przejazd do Sanktuarium Michała Archanioła w Monte San Angelo - Msza Święta. Kolacja i nocleg w hotelu .

Dzień IX (czwartek 23.08): śniadanie, przejazd do konwentu kapucynów w Serracapriola, Msza Święta przy grobie Ojca Matteo - słynnego egzorcysty, do którego pielgrzymują wierni z całego świata. Kolacja i nocleg w hotelu .

Dzień X. (piątek 24.08): Msza Święta w Bazylice Św. Antoniego w Padwie. Przejazd przez Austrię, nocleg w hotelu w Czechach.

Dzień XI (sobota 25.08): śniadanie, przekroczenie granicy Polski w Cieszynie,  Msza Święta w Częstochowie.  Zakończenie pielgrzymki  około godz.23.00 w Białymstoku.

 

 

Zapisy u ks. Czesława Walentowicza w Parafii św. Jadwigi w Białymstoku, w niedziele w zakrystii, w piątek z rana w kancelarii, w innych dniach na plebanii w godzinach 8.00-9.00. tel. 607 557 224, email ks.walentowicz@gmail.com

Cena 2200 zł obejmuje: przejazd autokarem Mercedes (WC, DVD, Vi-Fi, 2 kierowców); 10 noclegów w hotelach;  10 śniadań, 9 obiadokolacji; opieka licencjonowanego pilota;  ubezpieczenie NW i KL

wstępy, wjazdy do miast, metro, przewodnicy lokalni, podatek klimatyczny, statek w Wenecji 80 Euro płatne w autokarze